Historia

Studio tańca Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej to pierwsza profesjonalna szkoła stepowania w Polsce – w Warszawie. Istnieje od 1991 roku.

Studio ma swoją siedzibę na ulicy Długiej 9 w Warszawie, w gmachu ZSSZ nr 105. Specjalnością Studia jest technika tap dance (stepowanie). Założycielem i głównym instruktorem Studia jest mgr Jiřina Nowakowska. Asystentem Studia jest Karolina Nowakowska, aktorka, tancerka, piosenkarka.

W ciągu swojej wieloletniej działalności Jiřina Nowakowska wykształciła setki osób. Wśród nich jest wielu, którzy zdobyli liczne tytuły mistrzowskie w Polsce i za granicą, jak również wielu obecnych instruktorów tańca i choreografów.

Studio Tap & Jazz Dance czynnie udziela się w różnego typu pokazach, koncertach, festiwalach i programach telewizyjnych, a także w zawodach tanecznych w kraju i za granicą.

Od 1992 roku Jiřina Nowakowska współpracuje z Domem Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach k/ Siedlec, organizując coroczne warsztaty taneczne.

Studio Tap & Jazz Dance współpracuje z wieloma artystami i instruktorami stepowania z Europy i ze Stanów Zjednoczonych, takimi jak: Judy Ann Bassing, Alexander Lane, Sam Weber, Diana Wolker, Barbara Duffy, Chloe Arnold, Milson Saidl, Tomas Slavicek, A.Ostanin, Igor Bezdieniezhnykh.

Na zajęciach każdy ma szanse rozwijać swój talent, swoją potrzebę ruchowo-taneczną, pokonywać swoje słabości, ale przede wszystkim czerpać z tańca-stepowania przyjemność, radość i zadowolenia z siebie.